Print Page | Close Window

Skaarerbanen har fått nye medarbeidere

Printed From: MJF Forum
Category: FREMO-snakken
Forum Name: FREMO-snakken
Forum Description: Diskutere det meste innen FREMO
URL: http://forum.mjf.no/forum_posts.asp?TID=3492
Printed Date: 08 juni 2025 at 16:55
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Topic: Skaarerbanen har fått nye medarbeidere
Posted By: Morten Jacobsen
Subject: Skaarerbanen har fått nye medarbeidere
Date Posted: 05 april 2008 at 22:22

Skaarerbanen har i løpet av den siste tiden fått to nye medarbeidere, og trolig er ytterligere en på vei inn i selskapet.  Flere av disse har erfaring, både som txp"er og lokfører fra så vel Skaarerbanen i oktober i fjor og Arendalsbanen i april.  Allikevel vil alle i første omgang bli tatt inn i baneavdelingen.

Skaarerbanens generalforsamling har besluttet å utvide banen sør-østover for å utnytte grunnlaget for person- og godstrafikk.  Planene inkluderer ikke alle trasevalg, og det vurderes fortsatt om banen skal gå innom den eksisterende smalsporbanen (750mm) som går gjennom urskogen og høylandet, for omlasting av last og passasjerer.

Målet er at utvidelsen av banen står ferdig til den første helgen i november.  Vi regner også med at banen har fåt nytt materiell til åpningen.



-------------
Morten Jacobsen (MJ)

H0 DC og norsk forbilde fra 1955-65 med islett av H0e, Digitrax DCC og FREMO



Replies:
Posted By: Morten Jacobsen
Date Posted: 17 april 2008 at 23:10
Fortsatt i lykkerus etter Arendal og med fokus på vårt eget treff til høsten, har vi produsert mye i de siste ukene.
 
 
2 nye lærlinger ved baneavdelingen, Jarle og Kai, får kyndig veiledning av banemester Steinar.
 
 
Christer hjelper Morten med steinsetting.
 
 
Noen av resultatene fra de siste ukenes produksjon.  Gjett om vi gleder oss til Gardermoen.


-------------
Morten Jacobsen (MJ)

H0 DC og norsk forbilde fra 1955-65 med islett av H0e, Digitrax DCC og FREMO


Posted By: JarleF
Date Posted: 18 april 2008 at 08:18
Gleder oss eller jobbe ihjel ? Wink 
Skal bli spennende og bli med til mitt første fremo treff.


Posted By: terje-o
Date Posted: 18 april 2008 at 11:26
Glede seg og jobbe seg ihjel er to sider av samme sak når det gjelder Fremo, og spesielt siste ukene før treff...
 
Uansett, det er alikevel reseptfritt, vanedannende, og anbefales på det sterkesteBig%20smile
 
MVH
for MJBV
Terje O 


Posted By: asai
Date Posted: 18 april 2008 at 12:52
Kan skrive under på vanedannende...
Var debutant som deltaker i Arendal og planlegger nå min/mine første modul(er).
Utrolig lett å bli hektet på dette. Tongue


-------------
http://asai.dyndns.org/ - Mine nettsider


Posted By: Per Einar Orebe
Date Posted: 18 april 2008 at 14:21
Arendal var mitt 4. treff.  Nå har jeg en hel del finer biter liggende på gulvet på hobbyrommet.  de venter bare på skruer og lim for å oppstå som en FREMO modul.  Ganske lett smittsomt det her, har datamaskinen full av planer.


Posted By: Ørjan
Date Posted: 19 april 2008 at 10:35

Det er flott å bli bitt av den basillen. Men har desverre ikke plass til å bygge lengre... Da vi venter ei lita jente i september har hobby rommet blitt gjort om til bod. (og nei det var ikke fruen som bestemte) Det var heller en felles avgjørelse da vi har faktisk meget lite plass å sette ting på.

Men håpet er jo at vi skal få opp noe i løpet av det neste året...


-------------
Mvh
Ørjan Utne
Kor går toget idag??


Posted By: JarleF
Date Posted: 25 april 2008 at 08:22
 
Etter litt opprydding ble det veldig fint til slutt. Velkommen til enda en nykommer


Posted By: MY1201
Date Posted: 25 april 2008 at 14:17
 
Jøss, har vi fått nye lokaler eller er det orden i rotet?
 
Jeg får komme innom en dag og bidra, torsdag 1.5. passer bra?


-------------
Magne H.L.

Norsk, dansk og det som er artig.


Posted By: Morten Jacobsen
Date Posted: 12 juli 2008 at 18:51
Mye har skjedd på Bryn siden siste innlegg.  Mye er også dokumentert og kommunisert, men på et annet forum (i flere tråder).
 
http://medlem.njk.no/forum/forum.php?aut=1&modul=innlegg&innl=784&rom=54 - http://medlem.njk.no/forum/forum.php?aut=1&modul=innlegg&innl=784&rom=54
 
Årsaken er at flere av Skaarerbanens medarbeidere ikke er medlemmer av MJF, men er aktive i NJK (nå går det riktignok an å være medlem begge stederTongue).  Dessuten er Skaarerbanens venner også tilknyttet NJK gjennom lokalene på Bryn.
 
 
Men siden det er dette som er FREMO Norges offisielle forum legger jeg ut noen inntrykk fra sist torsdag.
 
 
Peder bygger landskap på Skaarerbanens forgreningsmodul (over) og gleden er stor over at Steinar har bygget travers for industrimodulen (under)
 
 
 
Magne maler oversiden på en av de tre rette strekningsmodulene (med lavt grensesnitt), som han malte undersiden av forrige torsdag.
 
 
Steinar former (gipser) fjell på en av to spektakulære moduler.
 
 
 
 


-------------
Morten Jacobsen (MJ)

H0 DC og norsk forbilde fra 1955-65 med islett av H0e, Digitrax DCC og FREMO



Print Page | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net