Print Page | Close Window

Avstand mellom flenser

Printed From: MJF Forum
Category: FREMO-snakken
Forum Name: FREMO-snakken
Forum Description: Diskutere det meste innen FREMO
URL: http://forum.mjf.no/forum_posts.asp?TID=1213
Printed Date: 28 august 2025 at 02:41
Software Version: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com


Topic: Avstand mellom flenser
Posted By: Lars Gjertsen
Subject: Avstand mellom flenser
Date Posted: 15 januar 2006 at 20:38

Hei.

I noen selvbygde veksler har det oppstått et problem ved passering av ledeskinne på motsatt side av skinnekryss (Også kalt hjertestykke).

Enkelte hjul på enkelte modellmerker (Liliput, Prefo, Jouef) har mindre avstand mellom flenser enn andre fabrikata (Roco, Lima, Märklin) og dette resulterer i at flens klatrer opp på ledeskinnen.

Sier noen standard noe om hva som er korrekt avstand mellom flensene i FREMO-sammenheng?

Hjulene som "feilfunksjonerer" ved ledeskinne er betydelig mer slarkete mellom skinnestrengene enn de som ikke feilfunksjonerer.

 




Replies:
Posted By: Dag Cato
Date Posted: 15 januar 2006 at 21:14
Normen refererer til NEM-norm 310 som sier at avstanden mellom innersiden av flensene sakl være 14,3 mm minimum
Se http://fremo.org/h0europa-nem/fahrzeug.htm - denne siden




-------------
MVH

DC



Steinsnes? Hvilken Steinsnes?


Posted By: Bjørn R Larsen
Date Posted: 15 januar 2006 at 21:18
Ikke stol på at hjulene kommer med rette mål fra MJ-produsenten.  Jeg har mer enn en gang måttet justere hjul på nye vogner...

-------------
Med vennlig hilsen,

Bjørn Runar Larsen

http://bjornrl.wordpress.com" rel="nofollow - http://bjornrl.wordpress.com


Posted By: Lars Gjertsen
Date Posted: 16 januar 2006 at 09:28

Hm. Her får man ta frem måleutstyr og godt lys og måle opp avstanden..

Gitt at vekselene er innenfor norm: hvor kan jeg få tak i hjul som kan erstatte de som er for smale? Uten å ha prøvd samtlige fabrikata, later det til at de fleste hjul er festet i "hjuloppheng" med spisse tapper - noe som i allefall antyder at det er mulig å skifte ut hjulene på alle typer fabrikata med en, standard type hjul.

..og er ledeskinnen plassert for nære hovedskinnen, er det bare å finne frem herr Proxxon og frese vekk en ca 1 mm, eller flytte ledeskinnen lenger innover mot midten - en jobb som ikke nødvendigvis gir så pent resultat.

Lars

 



Posted By: Dag Cato
Date Posted: 16 januar 2006 at 10:07
Du kan jo bengynne med å prøve å justere selve hjulet. Om du forsiktig presser ut det isolerte hjulet noen titalls um, eller du kan prøve å sjekke her: http://www.luck-feinmechanik.de/ - luck-feinmechanik

-------------
MVH

DC



Steinsnes? Hvilken Steinsnes?


Posted By: Lars Gjertsen
Date Posted: 16 januar 2006 at 20:09

Originally posted by Dag Cato Dag Cato wrote:

Du kan jo bengynne med å prøve å justere selve hjulet. Om du forsiktig presser ut det isolerte hjulet noen titalls um, eller du kan prøve å sjekke her: http://www.luck-feinmechanik.de/ - luck-feinmechanik

Sammenlikning av hjul Fleischmann/Roco versus Liliput var litt overraskende - 1/2 mm! Fleishmann og Roco lå på rundt 14,4 mm, mens Liliput var nede i 13,9 mm. En forskjell på rundt 4%. For min del var dette litt overraskende, men ettersom jeg tidligere kun har kjørt i Rocos "ferdigveksler" har problemet ikke dukket opp.

Liliput-hjulene ble tatt av boggiene på en modell av SJ Qbd (Svensk ballastvogn tilsvarende NSB Xabf). Mens jeg holdt ett av hjulene fast, vred jeg på hjul i motsatt ende av akslingen og trakk det samtidig utover. Hjulet lot seg lett finjustere.

Kontroll skjedde med å prøvekjøre vognen gjennom vekselen.

Takk for hjelp! Nå fungerer det fint.




Print Page | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net