Avsporinger |
Post Reply ![]() |
Author | |
Sven Ole ![]() Medlem i MJF ![]() Joined: 03 november 2004 Location: Norway Status: Offline Points: 241 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Posted: 29 august 2009 at 18:25 |
Jeg kjøpte for en tid tilbake et startsett med El 16 fra Roco og norske passasjervogner fra NMJ, samt digitalstyring fra Roco og noen skinner.
Jeg kjøpte dette selvfølgelig for lok og vogner, men mest for å føle litt på digitalkjøring. Noe som for meg har vært litt ukjent å bruke, tross at mj-folk rundt meg bruker det.Og det er en ny verden å kunne leke seg med det.
Men i går skulle jeg teste et BM 69 sett med RP 25 hjul på sporene, og dette sporet av hele tiden. Er det slik at RP 25 hjul ikke kan kjøres på sporene til Roco eller er det noe helt galt med BM 69 settet?
Vet noen svar?
|
|
SOHo
|
|
![]() |
|
skoTner ![]() Viderekommen ![]() ![]() Joined: 10 oktober 2009 Location: Norge Status: Offline Points: 42 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Beklager gammel tråd... men det første som slår meg her er: BM69?! Er denne ute allerede?
... og til svar så er vel kurven i startsettet til Roco litt krapp slik at et motorvognsett er på pressekanten der? Det er vel Roco Geoline Code 83 som er i settet også, så er sånn passe grep. Vanskelig å si. |
|
skoTner
|
|
![]() |
|
Håvard H ![]() Medlem i MJF ![]() ![]() Joined: 02 november 2004 Location: Norway Status: Offline Points: 2016 |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Agder Modellteknikk importerte nydesign BM69 sett i messing i 2005. De er nå utsolgt, og Agder Modellteknikk satser for tiden kun på 0 og 1 skala. Som tidligere poster har foreslått skyldes nok avsporingene for krappe kurveradier. Det er ikke noen grunn til at RP25 hjul skulle ha problemer med noen som helst skinnevekt over ca. code55 hvis sporvidden er korrekt og det ikke er noen veksler inne i bildet. |
|
![]() |
Post Reply ![]() |
|
Tweet |
Forum Jump | Forum Permissions ![]() You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot create polls in this forum You cannot vote in polls in this forum |