MODELLJERNBANEFORENINGEN I NORGE (MJF) - forum

  New Posts New Posts RSS Feed - Parkere på planovergang...er det lurt da?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Parkere på planovergang...er det lurt da?

 Post Reply Post Reply
Author
eika View Drop Down
FREMO-forummedlem
FREMO-forummedlem
Avatar

Joined: 01 november 2004
Location: Norway
Status: Offline
Points: 1632
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Parkere på planovergang...er det lurt da?
    Posted: 03 juni 2006 at 18:32

Trur nok han burde funnet et annet sted og stoppe ja

http://www.youtube.com/watch?v=o1jiI47KAnI

Eirik

 

Back to Top
Nicholas View Drop Down
Medlem i MJF
Medlem i MJF


Joined: 03 november 2004
Location: Norway
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nicholas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 juni 2006 at 11:04

Det som faktisk er interessant med videoen, er lokomotivet som først treffer lastebilen. Norfolk Southern er en sammenslåing av to andre selskaper, Norfolk & Western og Southern Railways. Og NS har beholdt en del av tradisjonene til disse selskapene, spesielt i forhold til sikkerheten til lokpersonalet. Dersom man ser på det første lokomotivet, så vil man se at det kjører med "long hood forward", altså at det som av andre selskaper regnes som bakenden på loket fremover. Dette var for å øke sikkerheten ved slike ulykker. I tillegg hadde man i stor grad høy nese foran førerhuset for å bedre sikkerheten dersom man kjørte loket i motsatt retning. Disse lokomotivene er utstyrt med dobbelt sett kjlørekontroller, på høyre siden i fartsretningen, slik at de kan kjøres begge veier.

http://www.railarc.org/imagefetch3.shtml?i=NS-2843-amesyard_ ia-%5B17-apr-2001%5D-001.jpg

Hvis man ser nøyere på dette bildet, så vil man se ditchlights montert på begge ender av lokomotivene, dette for å kunne kjøre begge retninger, samt high hood i den "korte" enden.

http://www.railarc.org/imagefetch3.shtml?i=UP-2567-salina_ks -%5Bjun-2000%5D-000.jpg

Dette bildet viser Union Pacific-lok uten high hood. Disse lokene er  ikke utstyrt med dobbelt sett kjørekontroller. og må kjøres med den "korte" enden framover, dersom de er først i toget.

 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05
Copyright ©2001-2022 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,029 seconds.